Pdks Sistemleri – Personel Devam Kontrol Sistemi

Pdks Sistemleri – Personel Devam Kontrol Sistemi

Pdks Sistemleri

Bir işletmede çalışan personellerin ne kadar bir verimlilik ile çalıştığını gösteren personel takip sistemi, son dönemlerde daha gelişmiş bir sürüm olan pdks sistemleri (personel devam kontrol sistemi) ile faaliyet gösterir. Önceki sistemlerde yer alan veri tabanındaki bozuk veriler ve donma sorunu, pdks sistemleri (personel devam kontrol sistemi) ile giderilmiş ve personelin işe devamlılığını kontrol edebilmek açısından bu sistem kullanılır hale getirilmiştir.

Pdks Sistemleri (Personel Devam Kontrol Sistemi) Neden Gereklidir?

Bir işletme içerisinde yer alan çalışanın maaş hesaplamalarından, işe giriş ve çıkış saatine kadar bütün verilerin bir arada bulunduğu pdks sistemleri (personel devam kontrol sistemi) çalışanı takip edebilmek açısından gereklidir. Bu sistemsel bütün, çalışanın verimliliğini kontrol edebilmek açısından işletmenin insan kaynaklarına gerekli olan bilgiyi verir. Pdks sistemleri (personel devam kontrol sistemi) departmanlar arası maaş dağılımı ile mesai saatlerinin de kontrol edilebilmesini sağlar.

Pdks Sistemleri (Personel Devam Kontrol Sistemi) Ne İşe Yarar?

Personelin işe ne zaman geldiği ve ne zaman çıktığı konusunda yöneticilerin titizlikle araştırma yaptıkları bilinir. Pdks sistemleri (personel devam kontrol sis.) tam da bu noktada işe yaramakla beraber, çalışanın saat kaçta girdiği, öğle arası süresi ve saat kaçta işten çıktığı gibi konulara ilişkin detaylı bir bilgi alımı söz konusu olur. Yöneticilerin personellerinde bu kontrolleri yaparak yeri geldiği zaman daha otoriter, yeri geldiği zaman ödüllendirici bir şekilde davranılabilmeleri mümkün olur.

Pdks Sistemleri (Personel Devam Kontrol Sistemi) Çalışma Prensibi

Her işletmenin kendisine ait olan bir sistem odası bulunur. Sistem odası içerisine ana bilgisayar kurulumu ile beraber, yöneticilerin bilgisayarlara erişim sağlayabilmeleri mümkün olur. Bu ana bilgisayar sistemi içerisine kurulan personel devam kontrol sistemi, 24 saat boyunca aralıksız bir şekilde çalışma prensibine sahiptir. Bu sistem ay sonu geldiğinde her çalışan için aylık bir rapor hazırlayarak kontrolü sağlayan kişiye çıktı olarak verilir. Personel devam kontrol sistemi, basit ara yüzü ile kullanımı oldukça kolay bir sistem olarak işletmelere avantaj sağlar.