Adresli Alarm Sistemleri

Adresli Alarm Sistemleri

Genel olarak, alarmlar, birleşik cihazlara bağlı olarak evdeki hareketleri algılayan güvenlik sistemleridir. Bu alarmlar, adresli alarm sistemleri olmaktadır ve merkezi panelini oluşturmaktadır. Bu panelin içerisin de tuş takımı, iç ve dış siren, pil, transformatör, hareket sensörleri, manyetik kontaklar ve gsm sinyal alıcısı ile istasyon arasın da iletişim mekanizmaları bulunmaktadır.

Alarm Sistemleri Neden Gereklidir?

Alarm merkezi evinizin ve panel sisteminizin kalbidir. Hem kablolu hem de kablosuz sensörleri desteklemek için kablolu, kablosuz veya adresli olabilmektedir. Adresli alarm sistemleri söz konusu olduğun da kablosuz alarmların planlanmamış konumlar da, genellikle evin tavanındaki noktalarda algılama sensörü olarak kullanılmasına izin verilmektedir. Alarmdaki klavye, kullanıcının sistemi yerel olarak çalıştırabileceği ünitedir. Klavye ekranı, kullanıcının alarm hakkında bilmesi gereken bilgileri göstermektedir. Bu nedenle alarm sistemleri, her eve güvenlik amaçlı gereklidir.

Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

Alarm sistemleri, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her çalışma ve tasarım, bir hırsızlık girişimi durumun da derhal tespit edilmektedir. Alarm sinyalini sağlayacak sensörlerin tamamen kapladığı bir çevre oluşturulması ile başlamaktadır. Devre kapağı arızalanırsa veya kasıtlı olarak devre dışı bırakırsanız, korunan alan için ikinci bir algılama seviyesi tasarlanmıştır. Her zaman doğru ve korumalı uyarı sinyalleriyle aynı zamanda sistemin sinyal alım merkezi ile veya ev sahibiyle doğrudan iletişime geçmektedir.

Alarm Sistemleri

Yüksek güvenlik seviyeleri ve nispeten düşük fiyatı ile bilinen küçük veya büyük işletmeler için en çok kullanılan sistemler adresli alarm sistemleri olmaktadır. Alarm modelleri, çok küçük alanları kapsar ve büyük alanlara kadar uzanmaktadır.

Adresleme Sistemleri

Sınırsız bölge tablosu gerektiğin de veya en yüksek güvenlikli adresli alarm sistemleri gerektiren kurulumlar için çözüm budur. Dijital bileşen iletişimine sahip analog sistemlerin tüm özelliklerine ve sınırsız sayı da bant, kullanıcı ve alt sisteme sahiptir. Tüm bileşenlerin ara bağlantısı sadece bir kablolu modele bağlı olarak iki veya dört iletken ile yapılır. Bu sistemlerin sınırsız özelleştirme ve otomasyon yetenekleri bulunmaktadır. Adresli alarm sistemleri akıllı ev uygulamaları ile kullanılabilmektedir.

Kablosuz Sistemler

Sistem kablolaması imkansız olduğun da, yüksek güvenlikli adresli alarm sistemleri kullanılması önerilmektedir. Kullandığınız tüm sistemler gelişmiş kodlama ve parazit kontrolüne sahip. Ayrıca uzun ömürlü bakım gerektirmeyen çalışma diğer kablosuz sistemlerle karşılaştırıldığında ve herhangi bir sorunun anında bildirilmesi sensör batarya düşüşü, girişim tespiti sağlamaktadır.