Turnikeli Geçiş Sistemleri

Turnikeli Geçiş Sistemleri

Turnikeli Geçiş Sistemleri

Kişilerin giriş çıkışlarının kontrollü bir şekilde yapılması gerekliliği olan mekanların girişlerine konuşlandırılan turnikeli geçiş sistemleri bu mekanlardaki insan giriş çıkışlarının kontrollü ve güvenli şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu geçiş sistemleri sayesinde mekanların girişlerinde insanların ne zaman giriş yaptığı ya da çıkış yaptığı kayıt altına alınabilmektedir. Sistemlere entegre edilebilen kartlı okuma aparatları ile giriş-çıkış kontrolü sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir.
Yetkisi olmayan kişilerin binaların ya da kurumlara girişini engelleme yönünde alınan önlemleri içinde yer alan turnikeli geçiş sistemleri sağlam ve şık duruşları ile ortamda estetik bir olumsuzluk oluşturmadan rahatlıkla kullanılabilirler. Turnike sistemleri kullanım amaçlarına göre farklı tasarımlara sahip şekilde üretilirler. Tripod turnikeler, boy turnikeleri ya da hızlı geçiş turnikeleri gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Turnikeli Geçiş Sistemleri: Bu Sistemler Neden Gereklidir?

Giriş-çıkış güvenliğinin sağlanması amacıyla kullanılan turnikeli geçiş sistemleri apartman girişleri, kamu kurumlarının girişleri, plaza ya da AVM girişlerinde sıklıkla kullanılan ürünler içinde yer almaktadır. Kullanım alanına göre bu sistemler birçok işe yaramaktadır. Hem güvenli geçiş hem de personel takibi sağlamak amacıyla kullanılabilen turnikeler ceza evi gibi yerlerin güvenliğini sağlamak amacıyla da kullanılabilmektedir.
Turnikelerin en önemli amacı tamamen giriş çıkışları düzenlemek için kullanıyor olmasıdır. Bu sayede insanları kontrol etmek bir hayli kolaylaşmaktadır. Turnikeli geçiş sistemleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak bu cihazların fonksiyonellikleri de artmıştır. Kartlı geçiş sistemleri ile personel takibi yapılabilmesine olanak sağlayan sitemler içinde yer almaktadırlar.

Turnikeli Geçiş Sistemleri Ne İşe Yarar?

Bu sistemler kontrollü ve güvenli şekilde insanların mekanların içine girip çıkmasını sağlamaktadır. Kullanım alanına göre farklı şekillerde tasarlanan turnikeler her ortamda rahatlıkla kullanılmaya uygundurlar. Önemli olan ne için kullanılacağına karar vermektir. Böylelikle doğru projelendirme ile en işlevsel ürünü satın alabilirsiniz. Turnikeli geçiş sistemleri gibi sistemler tamamen insanların ve işletmelerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla üretilen araçlardır.

En Uygun Turnike Seçimi Sizi Yüksek Maliyetten Kurtarır

Sistemin kullanılacağı ve kurulumun yapılacağı alanın projelendirme aşamasında iyi tespit edilmesi, ne sıklıkta ne için kullanılacağı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar sayesinde ihtiyacınızdan fazlasına sahip ürün almanıza engel olur. Bu da size olduğundan fazla maliyet çıkmasını engeller.