Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Genesis Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri
Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Kurdurulacak kamera sisteminde AHD kamera sistemler ilk tercih edilecek ürünler olmalıdır. Site, apartman, küçük ölçekli işletmeler ve ev gibi bireysel kamera sistemleri için hem ekonomik olması hemde tatmin edici görüntü kalitesi sağlayabilmesi tercih edilmesinde yeterli sebeplerdir.

AHD kamera çözünürlüğü minumum 2 megapixel olmaldır. Güvenlik kamerası iç ortama takılacak ise dome kamera, dış ortama takılacak ise suya ve toza dayanıklı bullet kamera olmalıdır. Taktırılacak DVR Kayıt cihazında mutlaka P2P izleme özelliği (sabit ip olmadan izleme) olmalıdır. DVR kayıt cihazı içerisine takılan disk 7/24 görüntü kaydedilebilmesi için özel olarak üretilmiş kamera sistemi diski olmalıdır.

Alarm sistemi kiralama mı ? Satın alma mı?
Kiralama yapılan alarm sistemleri kurulumu yapan firmaya ait olup siz kullandığınız sürece aylık bir bedel ödersiniz. Alarm sistemi satın alınması ilk etapta daha maliyetli görünse de uzun vadede kiralamadan daha uygun maliyetlidir.
Alarm sistemi kurulumu yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Doğru keşif
Alarm sisteminin kurulumu yapılacağı yer profesyonel bir alarm firması tarafından keşif yapılarak tüm riskli noktalar doğru alarm dedektörü ile koruma altına alınmaldır. Kablo çekiminin zor ya da imkansız olduğu ev ve iş yerlerinde kablosuz alarm sistemi kullanılmalıdır. Kablosuz alarm sistemleri kablolu alarm sistemine göre daha yüksek maliyetli ürünler olup belli aralıklarla alarm dedektörleri pillerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Kablolu alarm sistemi uygun maliyetli ve daha stabil çalışma özelliğine sahiptir. Firmamız doğru keşif ile ev ve iş yerlerinizde hırsızlığa karşı tam koruma sağlayacak alarm sistemi kurulumunu yapmaktadır.

Alarm sistemi markası
Türkiye’de farklı marka ve modellerde alarm sistemi olup bizim tavsiyemiz Paradox, DSC ya da Opax marka alarm sistemleridir.

Garanti durumları nedir?
Firmamız sattığı ve kurulumunu yaptığı tüm güvenlik sistemleri ürünleri için 2 yıl garanti ve arızalı ürünlerde birebir değişim hizmeti sunmaktadır.
Montaj ve Teknik Destek nasıl?
Güvenlik sistemi kurulumu profesyonel bir firma ve teknik ekip tarafından yapılmaz ise sürekli arıza ve yanlış alarm durumu yaşanmaktadır. Firmamız alarm sistemleri kurulumu konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip olup müşterilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz teknik destek hizmeti sunmaktadır.